Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share

Patnja i Bog

Go down 
Autor/icaPoruka
Niky
VIP član
Niky

Female
Aries Rat
Broj postova : 13604
Godine : 35
Datum registracije : 07.07.2009

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime4/11/2010, 20:19

Mislim da smo svi imali priliku vidjeti kada netko prestane vjerovati u Boga , kada mu na vrata pokuca patnja, postali smo svjedoci i onih koji su u tim trenucima patnje tek spoznali vjeru i Boga, u njemu pronašli utjehu.
Patnja na neke ljude djeluje da u tim trenucima prestanu vjerovati u Boga, navodi ih misao da Bog ne postoji, vode se mišlju : Ako postoji zar bih patio ovako .?
Za druge međutim je to prilika u kojoj uvide moć vjere, vjere u Boga i to im daje snagu, neku novu nadu.

Što mislite koji faktori mogu izazvati ovako različite reakcije ?
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind

Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1758
Godine : 37
Datum registracije : 09.12.2009

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime4/11/2010, 20:27

Jednostvano....svi su ljudi razliciti....pa samim tim je za ocekivati i da ce na razlicite nacine da percepiraju,dozive i djeluju na iste stvari,pojave,dogadjaje.....
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky

Female
Aries Rat
Broj postova : 13604
Godine : 35
Datum registracije : 07.07.2009

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime4/11/2010, 20:45

Naravno da smo svi različiti kao pojedinci, međutim u tim trenucima previranja, da li na nas utječu faktori patnje, depresije, pesimizma, što nas to potakne da prestanemo ili počnemo vjerovati u Boga ?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime4/11/2010, 20:49

život nosi mnoge dobre i loše stvari...'običan' čovek se uglavnom upravlja prema trenutnoj situaciji i iz toga izvlači svoje mišljenje o Bogu i božanskom...

nema potrebe da se razmišlja da li Bog postoji ili ne...što više zalazimo u tu tematiku to više propadamo u živo blato i dolazimo do one polazne tačke od koje smo počeli analizirati Njegovo postojanje...

vera je ta koja održava ovaj savršen haos...

ali daklem, faktor nevere kod nekih je sreća, a faktor vere je nesreća...

i naravno..sumnja uvek postoji ma koliko čovek vernik bio...

tako je bilo i biće sve dok se smenjuje dobro za zlo i zlo za dobro...
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1339
Godine : 29
Datum registracije : 26.07.2010

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime8/23/2010, 17:59

Najkraće rečeno, čovjek vjeruje u Boga onda kada mu to ima smisla i/ili ima neke koristi od toga.
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere

Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 4089
Godine : 28
Datum registracije : 30.05.2010

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime8/23/2010, 20:48

a onda ti opet i padne na pamet da bog postoji bi li bilo ovoliko gladi rata bolesti u svijetu?
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Gost
Gost

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime8/23/2010, 20:51

nije Bog uzrokovao ni rat ni glad ni bolest... sve je to djelo čovjeka.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime11/2/2010, 16:29

bodomiere je napisao/la:
a onda ti opet i padne na pamet da bog postoji bi li bilo ovoliko gladi rata bolesti u svijetu?

Ovo pitanje je često postavljano. Evo kako ja gledam na njega.

Svi vole imati neku svoju slobodu djelovanja, imati slobodnu volju. Ratovi i jesu posljedica slobodne volje, međutim pojedinaca na vlasti. Slobodna volja je dovela svijet u takvu poziciju da imamo pojedince na vlasti, da imamo vladare, da imamo materijalne vrijednosti za kojima žudimo, a tu je i sveprisutna želja za moći.

Gdje je Bog i treba li se uplitati u takvo stanje?
Kada bi se On išao uplitati u našu slobodnu volju izravnim vlastitim djelovanjem, tada bi to zapravo bilo negiranje dane nam slobodne volje. Zanima me što bi bilo kad bi nam Bog ponudio slobodnu volju na izbor, što bismo mi izabrali, imati ju, ili ju imati tako dugo dok će Bogu to tako odgovarati. Izravno Božje uplitanje u slobodnu volju bi bilo ovako: Majka pokloni djetetu auteka, ali pritom mu kaže da se neće igrati s njim kada će on to htjeti, nego kada će ona to htjeti.

No, tko kaže da se Bog ne upliće u naše živote? Ljudi često pomisle na glad u svijetu i zašto Bog ne učini ništa po tom pitanju. Bog? Zašto bi Bog trebao išta učiniti? Mi smo doveli do stanja gladi, neka mi to i popravimo. Možda Bog ne djeluje izravno da pucne prstima i desi se čudo, ali možda je Bog ovdje, pomaže nam na našem životnom putu, ali ne na način da nam govori kuda da idemo, to je besmisleno, već nam postavlja pitanja, kao preispitivanje sebe i vlastitih odluka. To su pitanja na koja si sami moramo odogovoriti i s kojima se sami svjesno usmjeravamo.
To je poput rješavanja matematičke jednadžbe. Mi ju rješavamo, a pokraj nas stoji profesorica. Ona nam neće pomoći tako da će nam reći kako da rješimo zadatak diktirajući nam što ćemo napisati, već će nas možda navesti pitanjem tipa "Možemo li kako reducirati nazivnik na jednostavniji izraz?" i slično, a račun ćemo i dalje sami napraviti, te ćemo prije svega razumijeti zadatak, za razliku od slučaja da nam se diktira što da pišemo, a mi to napravimo bez pitanja.

Promjene ne dolaze naglo, dolaze postepeno i ne preko noći, ali glavna bit je da mi mijenjamo sami sebe.

Onda, kako ti se ovo čini? ;)
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere

Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 4089
Godine : 28
Datum registracije : 30.05.2010

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime11/5/2010, 13:58

iskreno...malo sam u šoku...al opet...jest i to...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime11/8/2010, 11:05

Zbog čega si u šoku?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime11/8/2010, 11:47

ne znam koliko sam puta napisala da smo jedina bića na svijetu kojima je Bog dao mogućnost izbora, nije ju dao ni biljkama ni životinja, nikome osim nas...sve što radimo ili ne radimo je isključivo rezultat našeg izbora, zato je tražiti krivce u drugima, ili u Bogu, sasvim bespredmetno...

što nas to potakne da prestanemo ili počnemo vjerovati u Boga?

odgovor je induvidulan. znam samo da u svojim trenucima patnje za to nisam krivila Boga.
[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran
cassia

Female
Broj postova : 2469
Datum registracije : 07.08.2010

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime11/8/2010, 12:14

Uvijek će biti onih koji u patnji zazivlju Boga i onih drugih koji ga okrivljavaju.Vjera je milost božja i Bog samo čeka da mu otvorimo srce i pozovemo ga. Svakome je to dano ali mora se znati da Bog ne kažnjava kao što su to gore lijepo objasnili(da ne ponavljam isto) ali i da nije automat za nečije želje.Boga spoznati,znači puno raditi u duhovnom pogledu na sebi da bi mu se otvorile oči i da pravilno usmjerava svoje molitve i On će svakako dati snagu,utjehu i putokaz za dalje.Mnogi su ga tek u patnji spoznali,vjerujem da je manji broj onih koji su ga tako odbacili.
[Vrh] Go down
NjenoMilo
Zagrijao tipkovnicu
NjenoMilo

Male
Libra Dragon
Broj postova : 179
Godine : 30
Datum registracije : 07.11.2010

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime11/8/2010, 12:21

Bio u patnji i boli,bio u sreći i uživanju od Boga se ne odvajaj ;)
[Vrh] Go down
Gost
Gost

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime11/8/2010, 12:40

Njenomilo bravo
[Vrh] Go down
Sponsored content

Patnja i Bog Empty
PostajNaslov: Re: Patnja i Bog   Patnja i Bog I_icon_minitime

[Vrh] Go down

Patnja i Bog