Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share

OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
Autor/icaPoruka
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female
Broj postova : 3020
Datum registracije : 05.12.2008

OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 Empty
PostajNaslov: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime8/21/2009, 16:43

First topic message reminder :

21. kolovoz

Isus nam poručuje, kada nam nevolja i strah obuzmu srce: "Vjerujte Bogu i vjerujte meni." (Iv 14, 1). Vjerujte u riječ Božju, koja svojom prisutnošću može pakao pretvoriti u nebo i vi ćete već na zemlji iskusiti dio neba u paklenim nevoljama. To su doživjeli Stjepan i ostali. Mi ćemo to isto iskusiti, ako vjerujemo u Božju ljubav.

Zadnja promjena: mala_djevojka; 8/26/2009, 10:38; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/13/2009, 11:13

13. rujan

Zemaljskom ocu, koji ima velik utjecaj i moć, zadovoljstvo je da te mogućnosti upotrijebi za svoju djecu, da bi im poravnao staze. Koliko je više do toga stalo nebeskom Ocu! On nam svojom ogromnom snagom želi poravnati stazu i prokrčiti put kroz sve prepreke. On nam želi odstraniti sve smetnje. Njemu je zadovoljstvo da nam pomogne. O, malo je onih koji mu to vjeruju, i zato ih je malo koji to mogu iskusiti.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/14/2009, 12:16

14. rujan

Doživio si da je Bog rekao Ne za tvoj put. On ga je prekrižio. Kako ćeš to podnijeti? Kaži i ti Ne svojem putu i reci u povjerenju svom nebeskom Ocu: Ni ja ne želim put, koji mi ti zabranjuješ. Želim onaj put koji si za mene pripremio. Znam da je on najbolji, jer si ga svojim srcem punim ljubavi zamislio osobno za mene. Tada će se tvoje brige promijeniti i stvarno ćeš iskusiti, da te Bog vodi najboljim putem.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/15/2009, 10:26

15. rujan

Što je znak velike ljubavi? Kada nas neka osoba želi uvijek imati u svojoj blizini i sve želi podijeliti s nama. To nam daje Bog Otac. On nas kao grešnike i bezbožnike po prirodi cijeni, tako da nam, kad se kao prijestupnici vratimo, otvara vrata Božjeg grada. Otac tamo želi s nama zauvijek stanovati. Tko može shvatiti tu milost? - Živi u toj nadi i sva tvoja briga nestat će pred nebeskom slavom, a ti ćeš postati veseo i utješen.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/16/2009, 11:33

16. rujan

Bog želi pomoći svojoj djeci. Ipak, ona su se prema njemu često ponijela samovoljno i neovisno od njega. Brinu se, planiraju, i samo računaju - odvojeno od Boga. Kako on onda može izvršiti zahvat u njihovu brigu i nevolju i da im pomogne. Kada sve sami uzmemo u ruke, vežemo Božje ruke. Kako onda možemo očekivati da nam on pomogne u nevolji.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/17/2009, 11:30

17. rujan

Bog čuje viku ljudskog srca, koje teži njemu. Ali mnogi ljudi ne slušaju na Božji odgovor. Ne očekuju odjek na svoje vikanje. Padaju u dublju nevolju, gluhi su za sve što je izvan toga. Bog zato poručuje: Slušaj moje riječi i one će ti dati odgovor na tvoje nevolje - budi miran, čitaj moju riječ i čut ćeš moj glas.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/19/2009, 21:31

18. rujan

Nasuprot vremenima velike nevolje, koja prijete cijeloj zemaljskoj kugli, čeka Bog Otac sada na ljude koji će mu pokloniti sve svoje povjerenje. Oni će iskusiti i u zlo vrijeme i u teškoćama da je Bog vjeran. Tako nam njegova riječ kaže: "Koji se pouzdaju u njega, iskusit će njegovu vjernost, i koji su vjerni u ljubavi, ne će se razočarati, jer su njegovi sveti u milosti i milosrđu i on gleda na svoje izabrane." (Iz 3, 9). Njima će u najtežim časovima pokloniti svu svoju ljubav i zaštitu.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/19/2009, 22:10

19. rujan

Bog, koji je ljubav, ima na poklon obilje milosti i darova. On za sebe ne želi zadržati ništa. Želi sve podijeliti svojoj djeci. On čeka da dođemo i otvorimo svoje ruke i da izručimo sve ono što čvrsto držimo. On može samo prazne ruke puniti svojim darovima. On čeka na to da nas uvijek iznova može darivati. Čekamo li na to da uvijek nešto novo primimo, praznimo li uvijek iznova svoje ruke i pružamo li ih Bogu?
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/21/2009, 21:56

20. rujan

Nebeskom Ocu pričinja najveću bol, kada mora teško suditi život ljudi i naroda. On to mora činiti, jer često ne slušamo njegove opomene i ne želimo se zapravo osloboditi od grijeha. Kada bismo zaista mogli spoznati Očevu bol, onda bismo i sami uvidjeli da smo mi prouzročili naše patnje pod takvim udarcima suda. Mi možemo dovesti do toga da Bog odvrati kaznu od nas. Ako upravo stojiš pred Božjim sudom, Otac ti poručuje: Spoznaj sebe! Obrati se! Kod pokajničkog srca Bog će u svojoj ljubavi promijeniti kaznu u milost.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/21/2009, 21:56

21. rujan

Tužiš se: Bog mi tako dugo ne pomaže. Zašto Bog, kao pravi Otac, koji te ljubi, često svoju djecu namjerno vodi u školu čekanja. Jer tamo može pokloniti najdragocjenije: Strpljenje, poniznost, izdržljivu vjeru. To su Isusove osobine. Njima te želi bogato obdariti i jednom ćeš se na njegovom prijestolju time sjajiti i dičiti. Bog ti želi pokloniti više od očekivane pomoći koja dolazi od njega u određeno vrijeme. Zbog toga je škola patnje i čekanja. Zahvali mu za to!
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/22/2009, 13:38

22. rujan

Bog ti šalje križ, jer te kao Otac želi karati i pripremiti. On očekuje tvoj odgovor. Hoće li to biti odgovor djeteta ocu? Čuje li on iz tvojih usta riječi: Želim tvoj križ koji dolazi iz tvojih ruku. Dao si mi ga, i ako ga ne želiš promijeniti, uzimam ga kao pozdrav od tebe. Vjeruj, taj izraz volje ima moć pred nevidljivim svijetom, a Isus, ponizan nositelj križa, hodat će kraj tebe i uzet će te prepun radosti u svoje naručje. U tebi je tada našao pravog učenika, koji čini po njegovoj volji: "Tko me želi slijediti, neka uzme svoj križ na sebe i pođe za mnom" (Mt 16, 24). Time si okrijepio Isusovo i Očevo srce.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/24/2009, 06:05

23. rujan

Ako nam netko želi izraziti svoju zahvalnost, reći će nam možda: Izreci neku želju i ja ću ti rado ispuniti molbu. Tko može razumjeti da Bog nama, koji ga žalostimo i koji se često protiv njega bunimo, govori: "Molite i dat će vam se" (Mt 7,7). Kakva ljubav stoji iza te ponude? To je ljubav Očevog srca, koja rado ispunjava želje svoje djece. Zato nas ohrabruje da nešto poželimo. Nebeskom Ocu pričinjava zadovoljstvo da poklanja. Pouzdaj se u njegovu ljubav i iskusit ćeš istinu ovih riječi - ako inače u svojem životu živiš po Božjim zapovijedima.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/24/2009, 06:05

24. rujan

Kažeš da si slab, jadan, i da zbog toga ne možeš vjerovati. Obratno je! Prejak si i očekuješ previše od sebe. Onima koji su postali mali i ništavni ne preostaje ništa drugo nego da vapiju za Božju pomoć. Upravo to je vjera. Budi voljan postati siromašan, slab i zavisan kao malo dijete i moći ćeš vjerovati. Tada ćeš iskusiti pomoć od Boga, svog Oca.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/27/2009, 18:04

25. rujan

Tražiš jasnoću u situaciji koja ti izgleda zamršena i nerješiva. Nemoj prerano željeti znati rješenje svog pitanja i puta. To će ti donijeti zasluženu nevolju i brigu. Idi u poslušnosti slijedeći korak puta koji leži pred tobom. Bit će ti uvijek pokazan i poravnan od Boga. Dok to činiš, sve će se postepeno razvijati i Božja volja će se očitovati. Prepusti Bogu krajnje rješenje. On je ljubav i zato je njegovo rješenje uvijek dobro i donosi potpun odgovor na pitanja koja te sada muče.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/27/2009, 18:04

26. rujan

Bog-Otac je ljubav. Zato mu je stalo da od nas, svoje djece, načini sliku ljubavi. Ako živiš s nepodnošljivim ljudima, prihvati to kao Božje vodstvo i upravljanje tobom. Sada Bog, kao tvoj Otac, radi na tome da izradi sliku ljubavi. Dogodit će se na tebi veliko djelo za svu vječnost. Zahvali mu za njegovo djelovanje na tvojoj duši. Tada ćeš iskusiti pomoć, a Božja slika, slika ljubavi, poprimit će lik u tebi.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

27. rujan

Bog-Otac nalazi za svoje dijete, koje je u nevolji, ljubaznu i srdačnu riječ. Poručuje mu: "Ne boj se, ti crviću Jakovljev, ja ću ti pomoći, govori Gospodin" (Iz 41, 14). Ili: "Moji izabrani, moji ljubljeni, moja djeca." U ovim riječima susrećemo ljubav Božjeg srca. Tko želi da ga ta ljubav zahvati, bit će oslobođen svih nevolja svoje duše. Primi te riječi kao hranu i zaista ćeš okusiti kako je dobar Gospodin.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/28/2009, 12:26

28. rujan

U strepnji si i u strahu, misleći na buduće vrijeme. Ali dok očajavaš, već je dana Božja zapovijed anđelima pred Božjim prijestoljem: Doći će k tebi i zaštititi te na svim tvojim putovima, nosit će te na svojim rukama i prenijeti kroz najveće opasnosti. Nemoj to nikada zaboraviti! (Ps 91, 11-12).
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/29/2009, 12:34

29. rujan

U tvojem srcu javlja se povik: Ne mogu više, sve mi je preteško i previše. Bog, tvoj Otac, ljubazno ti poručuje: Čekam na ljude koji se i u najtamnijoj noći pouzdaju u mene i poslušno idu do kraja putem kojim ih vodim. Ne odstupaj od svog puta, čak ni kroz negodovanje, i sažalijevanje samog sebe. Stajat će te vječne slave. Štoviše, zahvaljuj da te Bog, tvoj Otac, iz ljubavi vodi upravo tim putem, kako bi ti jednom poklonio slavu.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime9/30/2009, 21:42

30. rujan

Ako smo pozvani da kao djeca Božja upoznamo Oca, onda bismo morali imati osjećaj za patnje njegovog očinskog srca. Ono je najviše ranjeno i najviše ispunjeno patnjama, jer prema tome koliko ljubimo, sposobni smo i patiti. Nitko ne može ljubiti kao Bog Otac, jer je Bog ljubav. Zato se pouzdaj u njega i u svemu mu daj čast. To će njegovom žalosnom srcu donijeti utjehu.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime10/1/2009, 08:30

1. listopad

Čezneš za tim da pridobiješ Božju naklonost. Možeš to postići. Bog je put za to pokazao na svom ljubljenom Sinu. Isus je išao putem služenja i poslušnosti. Duboko se ponizio krštenjem u Jordanu i u tom trenutku Otac je izgovorio svoje zadovoljstvo nad njim. Izaberi taj put i Božje oči počivat će sa zadovoljstvom na tebi.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime10/2/2009, 23:05

2. listopad

Bog, budući da je ljubav, ima u svojem srcu samo jednu misao: Želi nas učiniti sretnima. Ali on ne želi samo kratkotrajnu sreću za nas, nego stalnu vječnu sreću. Zbog toga on ne preže pred tim da nas u ovo kratko zemaljsko vrijeme čvrsto drži i vodi putem karanja i kažnjavanja. On želi da za sva vremena imamo udjela u sreći i radosti jednog otkupljenog čovjeka. Možemo birati: Želimo li kratku sreću ili nepomućenu za svu vječnost u nebeskoj slavi?
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime10/3/2009, 23:44

3. listopad

Nevolje u tvojem životu nagomilavaju se. Ne znaš hoćeš li ih riješiti. Gospodin ti kaže: Ne trebaš ih ti rješavati. Ja ću ih sam srediti. Bile one i najveće, ne mogu biti veće od mene. Ja, tvoj Otac, veći sam nego sve i mogu najveću nevolju riješiti. Vjeruj samo u to!
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime10/4/2009, 23:25

4. listopad

Božja neshvatljiva volja, koja sudi i udara, može biti priznata kao ljubeća samo od onih ljudi, koji se osjećaju prema Bogu kao djeca. Djeca, koja poznaju Očevo srce, otkrit će Očevu ljubav i u najtežim udarcima i vodstvima. Duhovi će se razdijeliti na mjestu Božje volje. Stranci i sluge bunit će se i prkositi kad im Božja volja postane teška i nerazumljiva. Jesmo li mi djeca, ili sluge?
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime10/5/2009, 22:33

5. listopad

Doživio si nepravdu, srce ti je ranjeno. Sumnjaš: Kad će doći tvoja pravda na svjetlo, kada će ti se učiniti dobro? Misli na to, da Netko vidi, vidi sve što je učinjeno: Bog je, koji sve vidi. Netko zna što znači trpjeti nepravdu: Isus. Otac je njegovu pravdu donio na svjetlo, budući da ga je slavno uskrsnuo kao pobjednika nad svim neprijateljima. Zato tebi poručuje: "Izvodiš moju pravdu i moju stvar: sjediš na prijestolju, pravedni suče!" (Ps 9,5). Stavi svoje probleme u Božje ruke i neka on izvede tvoju pravdu. On će to učiniti kao tvoj Otac koji te ljubi i brine za tebe. Ti učini svoje: Nemoj se sam osvećivati, nego teži za tim da ne zavlada gorčina u tvom srcu. "Ljubi neprijatelje svoje i čini dobro onima, koji te mrze." (Mt 5, 44). To ti poručuje Gospodin. Ljubav prema neprijateljima mora biti djelotvorna u tebi.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime10/14/2009, 00:46

6. listopad

Cijeli tvoj život postao je nered. Ne znaš kako ćeš ga ponovno dovesti u red. To znači da se moraš obratiti nekome, koji to može. Misli na onoga koji je iz kaosa stvorio divan svijet. Ne će li on i u tvoj mali život donijeti red?
On te ljubi više nego cijelo svoje stvorenje. On te stvorio po svojoj slici. Ti si njegovo dijete, kojemu on želi pomoći i dovesti do sređenog stanja. Zato je poslao svoga Sina, jer je znao o neredu našeg života, u koji smo dospjeli kroz samovoljno djelovanje, jer smo se protivili njegovom vječnom redu i izručili se grijehu. Zato ti on poručuje: Isus je tvoj izbavitelj - on kida tvoje lance, tvoje nevolje, teškoće i rješava sva pitanja. Pouzdaj se u njega bez ustručavanja.
[Vrh] Go down
mala_djevojka
Ljubitelj foruma
mala_djevojka

Female

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime10/14/2009, 00:50

7. listopad

Pitaš se: kako ću poznati Božji glas? Prije svega, vjeruj da će Bog govoriti, očekuj to! Bog te ljubi, zato se ponizio već ovdje na zemlji - blizu ti je, i ako ništa od toga ne osjećaš. Uzmi za ozbiljno i stvarno sve kamo te Božji duh vodi kod čitanja njegove riječi ili pisma. Misli na to, moleći se. Napiši kamo te Božji duh upravlja, gdje ti on želi razjasniti svoju milost i obećanje, gdje te poziva na predanje. Otkaži onome na što si vezan i izgovori molitvu vjere. Govori s Bogom o svemu kao dijete sa svojim Ocem, kao prijatelj sa svojim prijateljem i on ne samo da će ti odgovoriti nego će učiniti i više nego si molio.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini   OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down

OTAC UTJEHE - riječi utjehe za svaki dan u godini
[Vrh] 
Stranica 2 / 15.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next