Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share

Ispovijedate li se?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 87086
Godine : 38
Datum registracije : 24.09.2008

Ispovijedate li se? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Ispovijedate li se?   Ispovijedate li se? - Page 3 I_icon_minitime6/24/2009, 03:04

First topic message reminder :

Ispovijed je jedan od sedam svetih sakramenata, kod katolika i pravoslavaca. Kod anglikanaca, ispovijed je dio slavlja unutar svete mise. Posebni oblici ispovijedi postoje i kod budističke i židovske vjere. Ovim sakramentom dobiva se oproštenje grijeha počinjenih poslije krštenja, pomirenje s Bogom i Crkvom. Pripada među sakramente ozdravljanja.

Idete li često u crkvu na ispovijed i osjećate li se nakon toga lakše? Mislite li da je to doista jedini način da nam se oproste grijesi? Koliko se često povjeravate drugima? Moram priznati da dugo nisam bio na ispovijedi, a kad odem, doista se kasnije osjećam lakše i ispuni me duhovni mir. Mislim da je kad nismo u mogućnosti otiči na ispovijed dovoljno iskreno pokajanje i molitva. Kad smo kod povjeravanja drugima, baš se ne povjeravam previše o nekim problemima, mada bi bilo korisno da je drugačije.

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija

Autor/icaPoruka
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1339
Godine : 29
Datum registracije : 26.07.2010

PostajNaslov: Re: Ispovijedate li se?   Ispovijedate li se? - Page 3 I_icon_minitime7/27/2010, 12:58

Ono što je za mene ispovijed jest iskreno priznanje pogrešaka i pokajanje. Bez obzira na to komu ili čemu se mi ispovijedali, mi prije svega trebamo sami sebi priznati pogreške i isto tako pokajanje treba izaći iz nas samih. Dakle, ispovijedali se mi svećeniku, kipu, Isusu, Bogu ili komu već, najvažnije je ono unutar nas.
Što se iskupljenja tiče, ja se držim onog starog ''Djela, a ne riječi''. Dakle, to što bi meni svećenik dao izmoliti 5 očenaša i 4 zdravomarija kao nekakavo iskupljenje, to mi nije nikakvo iskupljenje niti išta slično tome. Pravo iskupljenje dolazi iz namjere. To što se Štef išao ispovijedati jer je tukao Maricu po ne znam koji put, izmolio 3 očenaša za iskupljenje i za dva tjedna ponovio isto, to mu onda opet dođe na isto, nije napravio ništa osim vlastitog olakšanja nakon pokore. Moj princip djelovanja je drugačiji.

Mislim da nama iskupljenje nitko ne može dati osim nas samih. Pa što da nam se i sam Bog javi da nam oprašta grešku? Što nam to znači ako kanimo nastaviti sa istim pogreškama i ništa nismo naučili niti imali namjeru unaprijediti sebe? To mi je ono kao, Bog nam kaže ''Dragi sine piromane, oslobađam te svih grijeha, čist si kao suza, ali kada ćeš opet paliti fotelju, pazi da ne koristiš previše benzina.'' Pravo iskupljenje dolazi iz nas samih, tako da naučimo lekciju i ne ponavljamo pogreške, a to što nam drugi daju nekakve oproste i slično, to nam doduše daje olakšanje, ali ako nije poticaj da se potrudimo ne napraviti istu pogrešku, onda kvragu i sa takvim olakšanjem. ^^
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ispovijedate li se?   Ispovijedate li se? - Page 3 I_icon_minitime7/27/2010, 13:14

Procyon ovo si super napisao Ispovijedate li se? - Page 3 477390 , dugo vec ne procitah nest ovak pametno
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ispovijedate li se?   Ispovijedate li se? - Page 3 I_icon_minitime10/20/2015, 10:45

Ne,  davno kad sam išla  on   pola onoga što sam  mu  rekla  reko na misi,  samo  što nije  pokazao  na mene  prstom  da sam to ja   još,  mislim    da nije  fer  od njega  da  tako  blati  ljude  na misi   što  su mu se ispovidili  od  tada  nisam išla,  a   budem  opet   oko  proljeća   pošla   da se  ispovidim   nadam  se da me  ovaj neće  pitati jesam  koga  ubila  ko  zadnji  što me  pitao  Laughing Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ispovijedate li se?   Ispovijedate li se? - Page 3 I_icon_minitime

[Vrh] Go down

Ispovijedate li se?
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3