Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share

Korizma i odricanje.....

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost

Korizma i odricanje..... Empty
PostajNaslov: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 18:44

čega ste se odrekli u korizmi?
ili se niste odrekli ničega jer smatrate da je to glupost? ono, samo jednom se živi i zašto da se odreknem nečega...
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 87086
Godine : 38
Datum registracije : 24.09.2008

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 18:53

To odricanje u korizmi ima malo dublju poantu, ali ja se ovaj put ne odričem ničega.

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 19:11

Nisam se odrekla ničega..al ne smatram da je glupost...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka

Female
Gemini Broj postova : 77757
Godine : 169
Datum registracije : 21.01.2009

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 19:43

iako ja nisam katolik meni to nije glupost imam preko puta komsinicu i pazimo se kao da smo jedna porodica njena djeca se odricu necega i to je meni jako lijepo sto i omladina drzi do nekih obicaja Smile

Korizma i odricanje..... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 20:16

Nisam se ništa odrekao, no mislim ako se netko nečeg lošeg odriče neka se onda odrekne za cijeli život i u bilo koje vrijeme a ne samo u 40 dana koliko traje korizma
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 20:23

Odrekao sam se plaćanja računa do datuma dospijeća! Laughing

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka

Female
Gemini Broj postova : 77757
Godine : 169
Datum registracije : 21.01.2009

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 20:24

Laughing Laughing Laughing Laughing

Korizma i odricanje..... Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 20:25

Goran je napisao/la:
Odrekao sam se plaćanja računa do datuma dospijeća! Laughing
al se neće država zateznih kamata Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 20:31

Ha ha Teo! cerekalo:
To odricanje u korizmi ima plemenitu svrhu produhovljenja, ali ja se trudim čitavu godinu razvijati svoju duhovnost, pa mi se to odricanje samo tokom tih 40 dana čini malčice smiješno. Komično mi je recimo kad se neki u to vrijeme odreknu alkohola, a kasnije piju kao stoka. Treba biti umjeren u svemu čitavu godinu i konstantno razvijati duhovnost, a ne biti veliki vjernik samo u određenim razdobljima godine.

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 21:25

Da,jesam odrekla sam se nečega u korizmi,svake godine to radim,ali ne govorim o tome...
čega i bla bla... pray
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 2507
Godine : 54
Datum registracije : 03.02.2009

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 21:27

Odricanje u korizmi je besmisleno ako nije u funkciji pripreme za nadolazeći Uskrs. Ima nekakvu terapeutsku vrijednost, ali razne dijete, nepušenje i slično mogu se provoditi cijele godine.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 21:28

To je lijepo Kate, samozatajno se nećega odreći! bravo

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 21:33

Goran je napisao/la:
To je lijepo Kate, samozatajno se nećega odreći! bravo

Pa i ja tako mislim,prvi dan korizme to bude glavna tema razgovora...
tko se čega odreko Rolling Eyes pa pobogu odreknem se u korizmi nečega
jer se pripremam za Uskrs,a ne radi "sela"...
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/2/2009, 22:50

Nisam tebi prigovarala, Kate, ako si možda pomislila. Općenito sam odgovarala na temu. Misčlim da je motiv važniji od djela u ovom slučaju, jer se posljednjih godina dosta profanira, a ljudi često ni ne znaju zašto se to provodi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 09:37

Inače u starom Babilonu postojao je blagdan poput korizme isti je bio pomičan svake godine a padao je u proljeće prije proslave dana božice Ištar(Istar). Tad su se svi odricali seksa tako da bi kasnije mogli slaviti dan svoje božice seksualnim orgijama koja je bila božica rata, lubavi i plodnosti.
U engleski jezik Uskrs eng. Eastar baš dolazi od imena riječi poganske božice Ištar ili Istar.
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 10:27

Pa post i odricanje od seksa i ostalih tjelesnih užitaka imaju uvijek svoju svrhu i poznati su u svim vremenima i na svim krajevima svijeta, to nije upitno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:29

Kate je napisao/la:
Da,jesam odrekla sam se nečega u korizmi,svake godine to radim,ali ne govorim o tome...
čega i bla bla... pray

zamisli da se kate odrekne red bulla....Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:31

Lux je napisao/la:
Pa post i odricanje od seksa i ostalih tjelesnih užitaka imaju uvijek svoju svrhu i poznati su u svim vremenima i na svim krajevima svijeta, to nije upitno.
razumljivo no to nije ono na što sam ja mislio ako je aludiraš ovim pitanjem na moj post Smile
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson

Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 475
Godine : 61
Datum registracije : 21.10.2008

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:37

Kao sto rekoh, ne vjerujem, pa se ni ne odricem niceg...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:40

king_in_crimson je napisao/la:
Kao sto rekoh, ne vjerujem, pa se ni ne odricem niceg...
Vjeruješ da Bog ne postoji stoga si vjernik, ipak u nešto vjeruješ, na odricanje nitko nikog ne sili
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson

Male
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:43

Ne, to ja nisam rekao! Ako u nesto vjerujem to je u sebe i nokog vise! To za odricanje potpisujem, ali to se smatra kao jedan od cinova katolicke vjere pa ono...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:48

king_in_crimson je napisao/la:
Ne, to ja nisam rekao! Ako u nesto vjerujem to je u sebe i nokog vise! To za odricanje potpisujem, ali to se smatra kao jedan od cinova katolicke vjere pa ono...
ja sam protestant pa nemam korizmu
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson

Male
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:50

Eto, barem si nesto... Ja nisam nista i ponosan sam na to!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:54

Kako nisi ništa, valjda jesi čovjek.
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson

Male
Aquarius Rooster

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime3/3/2009, 22:55

To nema veze sa korizmom i religijom i vjerom...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Korizma i odricanje.....   Korizma i odricanje..... I_icon_minitime

[Vrh] Go down

Korizma i odricanje.....
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next