Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaRegistracijaLogin

Share

Strpljivost

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost

Strpljivost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/10/2010, 11:19

First topic message reminder :

Jobova strpljivost - izazov modernom dobu

Dragan Nimac; Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Zagreb, Hrvatska

Sažetak
Današnji svijet ubrzanog ritma je često izložen devijaciji strpljivosti, tako da ona najčešće postaje ravnodušnost, nestrpljivost ili jednostavno užurbanost. Autor ovog članka želi naglasiti koliko je u našem prostoru i vremenu neophodna vrlina strpljivosti te upozorava na činjenicu da tehnologija ubrzava prirodne procese, ali na uštrb čovjekova prirodnog ritma, tako da tehnološki moguće nije uvijek etički, ali ni duhovno ispravno. U odgovoru na ove izazove autor nudi paradigmu biblijskog lika Joba, koji je imao iskustvo blagostanja, ali i iskustvo teških patnji. Job tako predstavlja svakog čovjeka koji pati kako bi našao prihvatljivi smisao i razlog da živi u svijetu koji izgleda besmislen. Iako je bio ustrajan u traženju odgovora na patnju, u tom traženju je također bio u iskušenjima vjere i nevjere, ljubavi i mržnje, straha i hrabrosti, nade i razočaranja. Jobovo traženje istine nije bilo motivirano strahom, već ljubavlju. Autor zaključuje da strpljivost nije pasivna vrlina koja se konkretizira u pasivnom čekanju, već sposobnost da se u miru rade mnoge stvari bez frustracija i ljutnje; miran, ali naporan rad s uvjerenjem da će se napori kad-tad isplatiti. Strpljivost je mudar i konstruktivan stav koji se pokazuje pobjedničkim u mnogim životnim situacijama. Upravo stoga patnik Job želi da život ide dalje.

izvor: http://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=89277

koliko ste strpljivi u životu?
mislim da je autor u pravu kada je napisao da je u današnjem svijetu došlo do devijacije strpljivosti, sve manje imamo vremena biti strpljivi...strpljivost je vrlina, učimo li svoju djecu tome?
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 12:22

looool looool

eeeeeee seko danas si u svom elementu ljubi
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 12:24

cim popijem dvi kave, trese se kuca cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 12:31

e to mi je mana..nit šutjet umijem, nit imam strpljenja.. jbg... hekla
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica

Female
Taurus Goat
Broj postova : 44696
Godine : 40
Datum registracije : 04.03.2009

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 12:48

Dobar ti onaj treninig živaca s pismom Yano..ali ja bi također pala na ispitu Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 12:50

nek nisam jedina :passion

Ana ti si ista ja onda :grudnjak:
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 12:59

Passion, stolica
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 16:11

Kikica je napisao/la:
Dobar ti onaj treninig živaca s pismom Yano..ali ja bi također pala na ispitu Laughing

nisam ni mislila drugačije Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica

Female
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 16:30

Ma daj tko bi čekao i gasio požar od zantiželje..dan dva tri..ja to ne mogu . ostalom lišiti se nečeg tako lijepog zbog tog da bi strpljenju pokazao reda. Neeeeee to je lakše odeš u neku veču trg subotu popodne i tamo treniraš strpljenje looool
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1339
Godine : 29
Datum registracije : 26.07.2010

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/11/2010, 22:59

Ajde, dosta spamanja sad, držite se teme! Smile

Yana je napisao/la:
....da li je ustvari moguće biti ''previše'' strpljiv?
ili je to samo moj unutarnji osjećaj?
pitam se...

"Previše strpljiv" doživljavam kao stanje u kojem ništa konkretno ne radimo, samo čekamo tko zna što. To je stanje ne-djelovanja, i takvo stanje je svakako moguće, ali kako se strpljivost obično smatra vrlinom, tako bi se takvo stanje nazivalo stanjem nedjelovanja prije nego stanje "previše strpljiv".
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/12/2010, 11:16

ne mora ono što čekamo biti ''tko zna što''. može biti sasvim jasno definirano, međutim zbog naprimjer vremenskih ili nekih drugih okvira, do tog nečega ne možemo doći (ne možemo to ostvariti) u nekom ''primjerenom roku'', pa čekamo...
na tu sam vrstu strpljivosti mislila, a ne na nedjelovanje
nije svako čekanje, pa makar ono bito dugo, nedjelovanje
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1339
Godine : 29
Datum registracije : 26.07.2010

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/12/2010, 16:22

Imam frendicu koja je "previše" strpljiva, kako si to rekla Smile
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran

Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2292
Godine : 74
Datum registracije : 30.10.2010

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime11/12/2010, 16:43

Moja strpljivost ovisi o situaciji i mom raspoloženju...Za svoj superspori internet nekad imam beskrajno mnogo strpljenja,a nekad bi ga najrađe bacila kroz prozor (nije mi ni daleko,odma pokraj radnog stola Laughing)
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime12/9/2010, 21:55

strpljivost mi nije jača strana ,bilo šta da je u pitanju
[Vrh] Go down
enigma_
Zagrijao tipkovnicu
enigma_

Leo Monkey
Broj postova : 120
Godine : 51
Datum registracije : 02.02.2011

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 18:31

Strplivost je i te kako vrlina. Inace tu vrlinu covek sam kod sebe izgradjuje.Kod mladih ljudi (naravno ne svih)je malo izrazene ta vrlina, brzo se zivi...nazalost.

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 18:46

Dobro je biti strpljiv do neke granice, kad je čovjek "previše" strpljiv to se ne cijeni i ljudi takvog čovjeka obično smatraju dosadnim...
[Vrh] Go down
enigma_
Zagrijao tipkovnicu
enigma_

Leo Monkey
Broj postova : 120
Godine : 51
Datum registracije : 02.02.2011

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 19:02

GricGric je napisao/la:
Dobro je biti strpljiv do neke granice, kad je čovjek "previše" strpljiv to se ne cijeni i ljudi takvog čovjeka obično smatraju dosadnim...

Aposlutno se slazem sa Tobom! Smile

No, danas srecem mlade koji reaguju na 'prvu loptu'...kad ce kod te omladine da to bude vrlina...samo naglas razmisljam...i, da l ce sa nekom cifrom od godina steci tu vrlinu.

Naravno ima ljudi i mojih godina kod kojih nema ni 'S' od strpljivosti (no, ne bi o njima)...jer, ja sam misljenja da se stpljivost izgradjuje i sa godinama.

Naravno, ne pisem napamet, bilo je dana kad sam i ja bila nestrpljiva, pa sam reagovala na tu 'prvu loptu'...Kako su se nizale godine,to se menjalo.

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 19:39

enigma_ je napisao/la:

Naravno, ne pisem napamet, bilo je dana kad sam i ja bila nestrpljiva, pa sam reagovala na tu 'prvu loptu'...Kako su se nizale godine,to se menjalo.

Tu si potpuno u pravu, godinama čovjek postaje sve strpljiviji, mislim da je to zato što polako počnemo shvaćati da se ne isplati nervirati radi sitnica... chirio
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 19:43

i dalje sam nestrpljiva kao i prošle godine cerekalo
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 19:54

tija je napisao/la:
i dalje sam nestrpljiva kao i prošle godine cerekalo

To ti je zato što što si ti već prošla te godine kad se postepeno postaje sve strpljiviji, hahaha Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 19:55

vidim i ja da jesam.. Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica

Female
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime2/2/2011, 20:00

..Tija ti si neozbilja Laughing

..slažem se iako nemam puno iskustva na leđima, ali vidim da što više godine prolaze to postajem mirnija, staloženija a sama tim i strpljivija, a nije tako bilo kada sma bila mlađa.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Strpljivost   Strpljivost - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down

Strpljivost
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2