Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female
Gemini Broj postova : 77896
Godine : 168
Datum registracije : 21.01.2009

PostajNaslov: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2009-06-06, 14:16

First topic message reminder :

mislim da su bili sretniji .... zbog toga što se nisu nikamo žurili i nisu bili pod takvim stresom kao mi danas....jednostavno zadovoljavali su se sa manje stvari nego sad mi...sad je i djetetu od 2-3 godine dosadno...
Smile

[Vrh] Go down
http://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-poe

Autor/icaPoruka
Rokerka
Ljubitelj foruma

Female
Cancer Rat
Broj postova : 4293
Godine : 22
Datum registracije : 31.12.2009

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 13:26

Kako moj tata zove komp..."Djavolja kutija"...i u pravu je. Da nije racunara i televizora, zivot bi nam bio mnogo lepsi. Pricaju meni mama i tata kako su isli na korzo, u bioskop, imali igranke, super...a sad, mozes samo da odes u neku diskoteku i da ti razbiju glavu. :/
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 13:31

mislim da pitanje sreće nema apsolutno nikakve veze s vremenom u kojem živimo, nego s našim vlastitim izborom u životu. sreću uvjetujemo ili stvaramo, svejedno, mi sami, bez obzira u kojem smo vremenu, u kojem smo ''danas''.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član

Female
Taurus Goat
Broj postova : 44778
Godine : 39
Datum registracije : 04.03.2009

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 13:37

Tako je Yanuška..slažem se s tobom..ono ovisi po meni i po tome koliko je čovjeku za sreću dovoljno. Meni osobno dosta da se ljudi koje je pravo volim da se smiju sa mnom i ja zadovoljna i sretna Smile
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran

Female
Capricorn Broj postova : 1283
Godine : 118
Datum registracije : 11.10.2010

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 13:54

Mislim da se naše poimanje sreće promijenilo u odnosu na prije. Samim time, nema ispravnoga odgovora na ovo pitanje. Bili su onoliko sretni koliko su to u danim vremenima mogli biti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:01

tko ili što stvara našu sreću? vremenski kontekst? ili mi sami?
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran

Female

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:10

Oboje, jer je nemoguće izvući se iz vremenskog konteksta. Mogli bismo reći da je sreća stanje uma, no doista treba biti jak da bismo samo snagom uma utjecali na našu percepciju sreće.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:13

ali nije nemoguće. um je najveća stvar na svijetu i iz njega sve proizlazi. um sadržava sve, pa tako i našu percepciju sreće ili nesreće.
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran

Female

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:14

Tko to spozna, gospodar je sreće, a onaj tko uspije u svojoj namjeri, gospodar je svog života?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:15

a čemu upitnik na kraju? ;)
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran

Female

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:18

Zato jer je to pitanje, ne konkluzija Smile

Naime, ja još nisam došla do spoznaje da samo svojim umom mogu djelovati na svoj život. A da, kažu da je tako, no, ja još ne djelujem u skladu s time, nisam još naučila djelovati na takav način.
[Vrh] Go down
svilena
Zagrijao tipkovnicu

Female
Gemini Goat
Broj postova : 953
Godine : 51
Datum registracije : 05.08.2010

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:19

Yana je napisao/la:
mislim da pitanje sreće nema apsolutno nikakve veze s vremenom u kojem živimo, nego s našim vlastitim izborom u životu. sreću uvjetujemo ili stvaramo, svejedno, mi sami, bez obzira u kojem smo vremenu, u kojem smo ''danas''.

..slažem se
[Vrh] Go down
http://mojainternetgalerija.blog.hr/
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:20

cinnamon duckie je napisao/la:

Naime, ja još nisam došla do spoznaje da samo svojim umom mogu djelovati na svoj život. A da, kažu da je tako, no, ja još ne djelujem u skladu s time, nisam još naučila djelovati na takav način.

ja bi maknula upitnik, jer po meni to nije pitanje, nego odgovor, odnosno činjenica.
[Vrh] Go down
cinnamon duckie
Totalno relaxiran

Female

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2010-11-04, 14:52

O tome bi se dalo filozofirati ;)
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female
Gemini Broj postova : 77896
Godine : 168
Datum registracije : 21.01.2009

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2011-01-09, 15:33

Tko to spozna, gospodar je sreće, a onaj tko uspije u svojoj namjeri, gospodar je svog života?

slazem se ..da ovde ne treba upitnik....ovo je cinjenica ..bez obzira znao ili ne znao vladati umom ..a umom je vrlo jednostavno vladati samo ako to mi zelimo

[Vrh] Go down
http://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-poe
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2011-01-09, 16:19

Hot chili Yana je napisao/la:
um je najveća stvar na svijetu i iz njega sve proizlazi. um sadržava sve, pa tako i našu percepciju sreće ili nesreće.

jako dobro receno

Mislim da je srecu tesko generalizovati na neki vremenski period(cak ni veoma kratak). Po meni sreca je pitanje trenutka, momenta...

koliko god imali osjecaj da smo nesrecni kada bacimo pogled npr. na dijete sa sirokim osmijehom kako se veselo i bezbrizno igra negdje u pijesku...neminovno u tom trenutku zaboravite na svu svoju nesrecu i preplavi vas osjecaj zadovoljstva i srece..(barem ja tako reagujem)
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 87726
Godine : 37
Datum registracije : 24.09.2008

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2011-01-09, 17:23

Um bez duhovne energije koja je i izvor sve mudrosti je čista nula. Ima nekih prilično inteligentnih životinja, pa nam nisu ni sjena, jer nemaju razvijenu duhovnost, tj. mogućnost razvijanja duhovnosti kao mi. Um i duša moraju djelovati zajedno, ako je suprotno onda smo samo bezlična točka u masi koja više ovisi o drugima nego o sebi.

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
mobile
VIP član

Male
Virgo Horse
Broj postova : 17464
Godine : 27
Datum registracije : 23.04.2011

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2011-05-29, 22:27

jesu
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 87726
Godine : 37
Datum registracije : 24.09.2008

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2012-12-28, 23:05

Prije su bili manje pohlepni, pa samim time i sretniji.

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Luna2
Ljubitelj foruma

Female
Virgo Snake
Broj postova : 4316
Godine : 40
Datum registracije : 01.12.2012

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2012-12-28, 23:06

Mislim da isto... Svi su sad sretni i nesretni na svoj način, i prije i sada...
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član

Male
Aquarius Horse
Broj postova : 36536
Datum registracije : 31.03.2011

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2014-04-12, 19:59

svako doba je priča za sebe i zajedničko je u svim tim odgovorima da će ljudi reći da se prije bolje živjelo itd. bez obzira na sustav ili vlast...ja mogu reći samo da je mirnije nego sada...manje trke i stresa bilo i više vremena jednih za druge...a, koliko je tko sretan, odnosno nesretan zna on/sam ili sama...bez obzira na stoljeće ili godine...
[Vrh] Go down
Passi@n
Zagrijao tipkovnicu

Female
Sagittarius Cat
Broj postova : 296
Godine : 42
Datum registracije : 17.04.2014

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2014-04-17, 16:52

ljudi su uvijek nezadovoljni bili i prije i sada
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član

Male
Aquarius Horse

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2014-04-18, 00:07

Passi@n je napisao/la:
ljudi su uvijek nezadovoljni bili i prije i sada

denkst Du so, oder... Laughing Laughing Laughing 
[Vrh] Go down
Passi@n
Zagrijao tipkovnicu

Female
Sagittarius Cat
Broj postova : 296
Godine : 42
Datum registracije : 17.04.2014

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2014-04-18, 00:08

denkenim jasta...nebi sonst rekla  tease 
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član

Male
Aquarius Horse

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2014-04-18, 00:10

Passi@n je napisao/la:
denkenim jasta...nebi sonst rekla  tease 

naturlich... looool looool looool 

ja sam prije bio luđi, a sad više... Laughing Laughing Laughing 
[Vrh] Go down
Otelo
Ljubitelj foruma

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 5499
Godine : 56
Datum registracije : 10.05.2012

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   2014-04-23, 11:10

pitanje za ozbiljniju analizu.. u novom drzavnom ustrojstvu svatko je ponestp dobio ili izgubio..ostaje bez krajnje definicije,,
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?   

[Vrh] Go down

Da li su ljudi bili sretniji prije ili sada?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next