Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Post godine

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 87726
Godine : 37
Datum registracije : 24.09.2008

PostajNaslov: Post godine   2009-03-26, 22:21

First topic message reminder :

Odlični postovi često brzo padnu u zaborav čim se otvori druga stranica na temi. Ovdje možete citirati postove za koje mislite da su posebno kvalitetni ili su vas posebno nečim dirnuli. Adry je divna pozitivka koja uvijek popravi raspoloženje svima svojom vedrinom i maštovitošću, ovaj njen post mi je predivan! Smile respect
Adry je napisao/la:
Dobra vecer svima

O da mi je mudrosti Bozje
Divne bih pjesme ispjevala tada.
Hvalospjeve gorde uputila bih Bogu,
Ali bez mudrosti Njegove
Ja to ne mogu.

Bez mudrosti Tvoje,
Poput bezvodne zemlje
Suhe su i mrtve
Ove rijeci moje...

Mudrost mi dragi Boze stvori
Jer za njom...
Cijela mi dusa cezne i gori

rapidshare.com Adry_vs.Madonna-Like_a_prayer.mp3.html

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija

Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-05, 14:01

Tema "Baš trenutno slušam":

tija je napisao/la:
Trenutno slušam hrkanje svog muža i psa u duetu affraid

A jbt, dobra si... looool

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
irko
Ljubitelj foruma

Male
Broj postova : 4474
Datum registracije : 10.08.2010

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-06, 13:50

ima postova da oplaces Laughing
[Vrh] Go down
Ary
VIP član

Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16533
Datum registracije : 16.04.2009

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-06, 18:21

Them je napisao/la:

Ispljucat ću sad i svoj "rod"...........................

Meni je zakon gledat kad se neki tip "upucaje".....................

To je najčešće neprirodno foliranje, forsiranje svojih nemogućnosti i još ako tomu dodamo utjecaj etanola........................(Zahvaljujem se svom tvorcu šta imam qurac..............mada mi se desio jednom jedan homo pokušaj zavođenja tako da sam u nekoj mjeri osjetio kako je to kad je muško glupo stvorenje koje ne shvaća čak i kad mu kažeš bukvalno : "Čuj stari, do sada sam bio maksimalno fer i kulturan al pošto nisi skužio da te u shvaćanju guši manjak vlastitog intelekta , prijeći ću na lagani jezik " Sine ja nisan peder i odjebi mi s tin homoliberalnin sranjima" to je tada bilo to...................i mada znam da sam neodoljiv za oba spola.............preferiram onaj slabiji jer sam ja jači....................) to je onda čista predstava za gledanje kako se nesretnik davi u vlastitom neznanju i želji da ju impresionira EXTREMNO glupim pričama, ponašanjem, "PJEVANJEM NA UHO" i nekad im pođe za rukom da upoznaju srodno glupu dušu i onda se ožene i prave horde glupe djece..............

e ovaj mi je post legendaran Laughing
[Vrh] Go down
irko
Ljubitelj foruma

Male
Broj postova : 4474
Datum registracije : 10.08.2010

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-08, 13:13

ma dug Laughing
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-20, 10:36

Iana je napisao/la:
...dajem često i to me čini sretnom.

bravo looool

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-20, 10:37

iššš.... Laughing

ne izvlači mi riječi iz konteksta looool
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1360
Godine : 28
Datum registracije : 26.07.2010

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-20, 11:26

Lijepo lijepo looool
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-20, 11:30

a dobro, kad smo već kod toga....pa što i da je tako? looool looool
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1360
Godine : 28
Datum registracije : 26.07.2010

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-20, 11:33

Pa ništa, lijepo big smile cerekalo
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-20, 14:46

Cassia je napisao/la:

Hvala ti Gorane,razumijem ovu pjesmu i mali tekst vezan uz nju pridodajem:Ljudska srca su četiri vrste tla na koje sjeme pada.Tri vrste tla nikad ne donesu plod, iako se u prvi mah činilo da će donijeti. Samo je jedno plodonosno. Među narodom koji je stajao na obali i slušao Isusa nalaze se sve četiri vrste tla, odnosno četiri vrste ljudskih srca. I među nama koji slušamo Riječ Božiju jesu četiri vrste tla, odnosno četiri vrste ljudi. Mi na četiri različita načina reagiramo na poruke Riječi Božije...

Prva vrsta tla je kraj puta. To je ugaženo zemljište na koje padne sjeme koje sije sijač. Ovo sjeme je laka meta pticama nebeskim.

Neki ljudi su baš nalik na ovo utabano tlo. Božija riječ ne prodire u njihovo srce. To znači da je oni nisu ni razumjeli (13:18). Iz ovog vidimo da je razumijevanje Evanđelja neophodno za spasenje. Ljudi su išli za Isusom, gledali su Ga i slušali, ali nisu razumjeli poruku, nisu vjerovali i nisu se spasili.Kamenito tlo

Matthew 13:20-21 A zasijani na tlo kamenito - to je onaj koji čuje Riječ i odmah je s radošću prima, 21 ali nema u sebi korijena, nego je nestalan: kad zbog Riječi nastane nevolja ili progonstvo, odmah se pokoleba.

Kamenito tlo je kamenjar pokriven plitkim slojem zemlje. Sjeme koje padne na ovo tlo brzo iznikne jer nema duboke zemlje, blizu je površine. Međutim, kako je brzo niklo tako se brzo i osuši. Plitka zemlja ne zadržava dovoljno vlage te je sunce brzo isuši, a mlada biljka uvene.

Ovo je slika ljudi koji radosno primaju Riječ čim je čuju, ali se vrlo brzo i pokolebaju u vjeri jer nemaju korijena. Razlog njihovog kolebanja su nevolje i progonstvo zbog Riječi tj. Evanđelja.

Koliko smo takvih primjera vidjeli ovdje. Ljudi im se malo narugaju ili neko zagalami i navodni vjernici se odmah pokolebaju. Obično odmah prestaju dolaziti u crkvu, ali to ne mora uvijek biti slučaj. Ovakvi obično u svojim umovima malo izmijene biblijsku nauku. "Pa možemo mi biti i vjernici, a ići i u katoličku crkvu," ili "Vjera je privatna stvar. Šta ko mora znati šta ja vjerujem." Ili "Ne treba biti fanatik." Ili "Mogu ja i kod kuće čitati Bibliju i moliti se. Ne moram dolaziti u crkvu." I nalaze ohrabrenja u onima koji misle slično.

Vjerujem da ponekad ovakvi ljudi nastave dolaziti u crkvu, pogotovo ako situacija nije previše problematična, ali više ne slijede Riječ Božiju u potpunosti. Dokaz za ovu tvrdnju je i činjenica da su pred Isusom bili mnogi ljudi, ali je malo ko od njih bio istinski obraćen. Dolazili su i slušali Isusa jer je to još uvijek bilo moderno i popularno, ali će nakon nekog vremena i oni prestati ići za Njim (vidi 2 Pt 2:20-22).

Kako je to žalosno, a u nekim zemljama ljudi su spremni i glave izgubiti, ali se ne odriču Krista. Spremni su čitav život trunuti u zatvorima zbog imena Isusa Krista.

Jedna stvar je jasna: kukavice neće baštiniti kraljevstvo Božije.

Niko ne bi trebao pomisliti da su ovi spašeni. Evanđelist Luka za ove piše da jedno vrijeme vjeruju, ali u vrijeme kušnje otpadnu (Lk 8:13). Zbog toga što piše da jedno vrijeme vjeruju neki smatraju da su spašeni, jer je spasenje po vjeri, a ne po djelima. Međutim, prema Bibliji spasonosna vjera je samo ona koja je djelotvorna i ustrajna, a ne bilo kakva. Čovjek koji ima spasonosnu vjeru uvijek ustraje do kraja.

Trnje

Matthew 13:22 Zasijani u trnje - to je onaj koji sluša Riječ, ali briga vremenita i zavodljivost bogatstva uguše Riječ, te ona ostane bez ploda.

Na nekom djelu njive ima i korova i trnja. Sjeme je palo u trnje, izniklo je i počelo rasti, ali je trnje bilo jače i ugušilo ga.

Ovo je slika ljudi koji slušaju Riječ, ali ona u njima ne donosi ploda. Brige, zavodljivost bogatstva i sve ostale požude su ono što dominira u njihovom srcu i uguši Riječ, te ona ostane bez ploda. Njihov je bog trbuh. Njihova slava u sramoti, jer misle samo na zemaljsko. Okupirani su ovim svijetom, a ne Kristovom slavom.
I ovakvi su stajali pred Isusom i slušali Ga, ali više nisu bili kadri razumjeti šta govori. Nisu bili kadri jer nisu bili prikladni za kraljevstvo nebesko. Stavili su svoju ruku na plug, ali se okreću nazad. Oni su kao Lotova žena koja se okreće prema Sodomi i pretvara u stup soli. U njihovim srcima je svijet, a ne Gospodin. Oni ne mogu doći na Gospodinovu svadbu jer imaju važnija posla. Kupili su njivu, ili volove ili su se oženili.

Gdje smo mi? Da li svjetovne želje dominiraju našim srcima ili dominira Božija slava? Da li smo krenuli za Kristom, ali se okrećemo za ovim svijetom? Da li nas vodi želja za bogatstvom? Da li nas vodi želja za ljudskom slavom? Da li nas vodi želja za tjelesnim užicima? Da li nas brige okupiraju? Ako da, onda smo mi ovo treće tlo u kojem neće biti nikakvog roda. Najžalosnije je što nema roda vječnog života.
Mnogo je ovakvih po crkvama. Neki su i pastori. Ali njihova sudbina je vječna sramota, ognjeno jezero.

Dobra zemlja

Matthew 13:23 Zasijani na dobru zemlju - to je onaj koji Riječ sluša i razumije, pa onda, dakako, urodi i daje: jedan stostruko, jedan šezdesetostruko, a jedan tridesetostruko."

I naravno, neko zrno padne na dobro tlo (u slučaju pšenice većina padne na dobro tlo, što nije slučaj sa Riječi) i donese rod, trideset do sto puta više nego što je posijano. Što se tiče Izraela ovo je bio slučaj samo kod onih ljudi koji su sijali plodnu jordansku dolinu. Naravno, stostruk urod je i tamo bio pravo čudo. U drugim krajevima urod je obično bio deseterostruk.

Ovo tlo je slika ljudi koji primaju Riječ Božiju i ne puštaju je ni zbog progonstva niti zbog požuda i briga. Samo ovi donose rod i samo ovi su spašeni za vječnost.

Šta je tajna njihove ustrajnosti? Kako je moguće da su oni bili spremni podnijeti i progonstva i oduprijeti se požudama života?

Neke od negativnih karakteristika ljudi koji su opisani do sada jeste da nisu razumjeli i nisu imali korijena, a onaj koji donosi rod (prema Mateju) je onaj koji razumije Riječ. Vidimo da Isus naglašava važnost razumijevanja Evanđelja. Tragično što mnogi misle da su spašeni, a uopće nisu ni razumjeli Evanđelje. Još je tragičnije što mnogi kršćani, propovjednici i misionari ovakve tapšu po ramenu i uvjeravaju da jesu spašeni.

Vidimo dakle da je ispravno razumijevanje Evanđelja jedan od ključnih momenata, kako za spasenje, tako i za ustrajnost u vjeri. Ako hoćemo ustrajati u vjeri najprije moramo biti u vjeri. Samo onaj koji je istinski razumio Evanđelje i prihvatio Krista za svoga Gospodara i Spasitelja u skladu sa Božijom voljom jeste spašen i ustrajat će u vjeri.

Evanđelista Luka navodi da oni slušaju i drže Riječ u dobru i plemenitu srcu.

Luke 8:15 Ono pak u dobroj zemlji - to su oni koji u plemenitu i dobru srcu slušaju Riječ, zadrže je i donose rod u ustrajnosti."

Da bi neko ustrajao u vjeri mora držati Riječ u dobru i plemenitu srcu. Šta ovo znači? Otkuda im dobro i plemenito srce? Jesu li rođeni s njim ili su ga naslijedili od roditelja? Ne! Rođeni su sa grešnim i pokvarenim srcem kao i svi mi. Bog je taj koji im je izvadio grešno i pokvareno tj. kameno srce i dao im srce od mesa. Duh Sveti je taj koji je oplemenio njihova srca da bi oni mogli zadržati Riječ i donijeti plod. Duh Sveti je taj korijen koji drugi nisu imali. Ezekijel proriče ovako:

Ezekiel 11:19-20 I ja ću im dati novo srce i nov ću duh udahnuti u njih: iščupat ću iz njih njihovo kameno srce i stavit ću u njih srce od mesa, 20 da hode po mojim naredbama i da čuvaju i vrše sve moje zakone. I bit će oni moj narod, a ja Bog njihov!

Bog je taj koji ljudima daje novo srce i čini da oni hode po njegovim zapovijedima i ne otpadaju od vjere.

Kakvo mi srce imamo? Da li je Duh Sveti promijenio naša srca?

Neki će sigurno zaviriti u svoja srca i zaključiti kako su oni dobri. Kako nikog nisu ubili ili silovali. Kako imaju sažaljenje i samilost prema ljudima, i sl., te će pomisliti da imaju dobro i plemenito srce. Ako neko ovako misli, onda se ja bojim da on uopće nema dobro i plemenito srce. Šta je karakteristika plemenitog srca? Da razumije Riječ. A Riječ kaže da smo zli i pokvareni i da smo zaslužili pakao. Čovjek sa plemenitim srcem vidi svoju bijedu, grešnost i pokvarenost. On vidi svoju izgubljenost i jedinu nadu u Kristovom križu. On vidi i bezvrijednost i prolaznost svega na ovome svijetu i jedinu istinsku vrijednost nalazi u Kristu. Zato je on spreman sve smatrati blatom i sve žrtvovati zbog Krista. To je plemenito srce. To je srce koje razumije Riječ. Njegova plemenitost ne dolazi od tijela, nego od Duha Svetoga. I nije ni čudo što takvo srce odolijeva kušnjama i nevoljama. Imamo li takvo srce? Samo takvo srce donosi rod.
Biblija govori o više vrsta roda. Najvažniji rod je vječno spasenje. Rod je i plod Duha. Rod je i spasenje drugih ljudi.

Riječ Božija se čuje i propovijeda, ali ljudi na nju reagiraju na razne načine. Neki uopće ne mare. Niti razumiju, niti vjeruju. Ali ima i mnogih koje Riječ Božija interesira, ali je nažalost nikada istinski ne razumiju. Oni često misle da su vjernici i riječima to tvrde, ali njihovi životi pokazuju suprotno. Većina njih otpadne i nikada ne donese nikakav rod.

Znamo li za takve? Možda smo mi takvi?

Kakve su pouke iz ovog teksta vezana za našu ustrajnost, odnosno kako nam ovaj tekst može pomoći da ustrajemo u vjeri?
Prva stvar sa kojom moramo raščistiti je naše razumijevanje Evanđelja. Da li stvarno razumijemo Evanđelje, odnosno da li smo ga prihvatili onako kako treba? U svakom slučaju ova bi nas Isusova pouka trebala potaći da uložimo puno više rada i truda u naše poznavanje i razumijevanje Evanđelja.

Druga stvar, jasno smo vidjeli opasnosti koje vrebaju da odvuku ljude sa Božijeg puta a to su strah, brige i požude. Da li je naše srce plemenito i da li pobjeđuje strahove, brige i požude? Ako ne onda sada trebamo doći Kristu i tražiti Njegovu milost. Tražimo da On iz nas izvadi pokvareno i nevjerno srce i da nam srce koje će moći izboriti pobjedu protiv ovog svijeta.

Bez novog srca nema spasenja i nema ustrajnosti. Daj Gospodinu svoje pokvareno srce i traži od Njega da ti da novo srce.

Ako već imamo novo srce, a vidimo da nas napadaju strahovi, brige i požude, onda trebamo znati da su oni naši neprijatelji kojima se moramo oštro suprotstaviti. Za njih ne smijemo nalaziti izgovore i moramo ih sasjeći u korijenu. Moramo biti kao dobar poljuprivrednik koji svaki korov čupa iz svoje bašte da bi plemenite biljke mogle nesmetano rasti. Za ovo imamo na raspolaganju silu Božiju i sredstva milosti koja nam daje.

Ovo je nešto najdivnije što sam u životu pročitao, bilo bi korisno da svi ovo sa razumijevanjem pročitate. Smile

[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female
Gemini Broj postova : 77896
Godine : 168
Datum registracije : 21.01.2009

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-20, 15:46

Goran je napisao/la:
Ovo je nešto najdivnije što sam u životu pročitao, Smile

nemam sta dodati na ovo ..procitala sam dva puta respect Cassi inace znas sta mislim o tvom pisanju..ali ovo je tako dobro napisano i poucno Smile

[Vrh] Go down
http://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-poe
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-25, 19:20

netko je napisao/la:
netko je napisao/la:
Dvije fantastične fotografije, bravo Netko. bravo veseli

[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-25, 19:23

netko je napisao/la:
ljubi hvala
Pohvalu sam greškom stavio na erotske fotografije prvo, mjesto joj je ovdje, jer su slike fenomenalne, tako da tu prebacujem i tvoj odgovor. cerekalo ljubi

[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran

Female
Broj postova : 2472
Datum registracije : 07.08.2010

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-25, 20:19

Goran je napisao/la:

Ovo je nešto najdivnije što sam u životu pročitao, bilo bi korisno da svi ovo sa razumijevanjem pročitate. Smile

Zahvaljujem se tebi i blizanki na pohvali.... hug2 Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-09-25, 20:27

Draga Cass zahvuljem se ja tebi sto sam mogla ono procitati ...stvarno je predivno flw

[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-10-01, 16:21

Naslov: Re: Dlakave pice

Passion je napisao/la:
back to basic...
jebes propuh ide zima :passion

legenda si ...looool looool

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-10-06, 15:43

Naslov: Re: Tilt dok pišaš

blizanka je napisao/la:
Laughing Laughing pa nisu ludi da im ruke budu mokre looool

bliz, moj naklon looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član

Female
Taurus Goat
Broj postova : 44778
Godine : 39
Datum registracije : 04.03.2009

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-11-03, 14:46

Badomen je napisao/la:
ona izreka : tko tebe kamenom ti njega kruhom
danas dobija novo značenje:

tko tebe s Yanom,ti njega s Kikicom Laughing looool looool

Jaoo morala sam ..ovo je provala godine Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-11-03, 14:47

looool looool

opičen čovjek looool looool
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član

Female
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-11-03, 14:48

Do bola respect
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član

Female
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-11-04, 20:07

Na temi.."Što forumaše motivira na aktivnost na forumu"

bodomiere je napisao/la:

da si ne znam kakav sje***,kad dođeš ovde raspoloženje ti se odma digne Laughing Laughing Laughing ...bar men Laughing ...mislim ne baš odma isti tren što jest jest,al kad pročitaš... looool looool looool ...malo po malo ubaciš i ti koju foru i onda neko drugi pa opet ti pa opet neko drugi i smiješ se do suza... AKO IMA DOBROG DRUŠTVA - na ovom forumu uvjek ima chirio frends :zabava: grhug grhug grhug

Daklem bodo svaka čast respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-11-26, 11:23

Kikica je napisala na temi: Zadnji na topicu

Kikica je napisao/la:
..ja ne volim biti zadnja..ali volim kada mi netko dođe odozada Laughing Laughing

looool looool
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-12-05, 22:15

Capo Di Tutti Capi je napisao/la:
blizanka je napisao/la:
Bodomiere sretan rodendan ..sve najljepse u zivotu chirio party

Ovo sam odabrala, mislila sam da niko nije kao moja Kikica lijen, ali sam se prevarila. Laughing Laughing

[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma

Male
Pisces Pig
Broj postova : 5806
Godine : 23
Datum registracije : 10.09.2010

PostajNaslov: Re: Post godine   2010-12-05, 22:18

hahahah xD Pa ne znam ja lepo pisem pa reko bolje od tebe :P
[Vrh] Go down