Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Hrvatska turistička zajednica u Berlinu osvojila turistički Oscar sa "Oda radosti"

Go down 
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član

Female
Taurus Goat
Broj postova : 44778
Godine : 39
Datum registracije : 04.03.2009

PostajNaslov: Hrvatska turistička zajednica u Berlinu osvojila turistički Oscar sa "Oda radosti"   2012-03-11, 09:54

Hrvatska turistička zajednica u Berlinu je, na 11. međunarodnom festivalu turističkog filma i multimedijalnih uradaka, za promidžbeni film "Oda radosti" dobila prvo mjesto u kategoriji glazbenih videa.

Turistički Oscar osvojen je u konkurenciji 180 zemalja koje nastupaju na berlinskoj burzi turizma ITB, a predstavnicima HTZ-a uručio ga je predstavnik Saveza njemačkih društava filmske i video produkcije.

Promidžbeni turistički film Oda radosti nastao je po ideji violončelistice Ane Rucner, koja u njemu i nastupa uz Zagrebačku filharmoniju i akademski zbor Ivan Goran Kovačić. Redatelj je Hrvoje Hribar, a produkciju je odradio Planet B.

Nova turistička zvijezda EU

Film, inače, ima devet verzija, a Hrvatsku turističku zajednicu taj je projekt stajao oko 1,5 milijuna kuna. Spot Oda radosti gledat će, među ostalima, i gledatelji velikih svjetskih televizija, a uz njega je vezana i zanimljivost da se vrtio na ekranima u Europskom parlamentu na dan kad je Hrvatska potpisivala pretpristupni ugovor s EU. Spot je, inače, prvi puta emitiran lani u rujnu, a iz Hrvatske turističke zajednice najavljuju da će ga kandidirati na još nekoliko međunarodnih natjecanja.

"Na njemu se radilo dva mjeseca, a ovo priznanje smatramo potvrdom da smo našim promidžbenim alatima u samom vrhu. Koristit ćemo ga sve do ulaska u Europsku uniju, jer je u njemu, među ostalim, i slogan "Hrvatska - nova turistička zvijezda EU", kazao je u Berlinu direktor Hrvatske turističke zajednice Niko Bulić.
|Danas.hr

Meni je spot prekrasan, mada vjerujem da se neće svidjeti mnogima, jer ima staraca, nema uštogljenih buržuja sa glavnih špica, manekena u odijelima, ali meni je ovaj slikoviti opis države skroz potpun, jer mi jesmo zemlja seljaka, i radnika, starca i predivne prirode.
Odlično i svaka čast, po meni uregod respect
[Vrh] Go down

Hrvatska turistička zajednica u Berlinu osvojila turistički Oscar sa "Oda radosti"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.