Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Reakcija na dobre i loše osjećaje

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female
Gemini Broj postova : 77896
Godine : 168
Datum registracije : 21.01.2009

PostajNaslov: Reakcija na dobre i loše osjećaje   2011-06-21, 14:31

‎"Mnogo ljudi nema pojma o moći dobrih osećanja, pa su njihova osećanja reakcije ili odgovori na ono što im se dešava. Postavili su osećanja na režim autopilota, umesto da upravljaju njima, shodno situaciji. Naravno, kada se nešto dobro desi, osećaju se dobro. A kada se desi nešto loše, onda se uslovljeno osećaju loše. Ipak oni ne shvataju da su njihova osećanja uzrok svega što im se dešava.

Kada reaguju negativno na neki događaj, onda time “dolivaju ulje na vatru” čime će ih zadesiti još negativnih okolnosti. Postaju zarobljeni u ciklusu svojih osećanja. Tako bivaju zarobljeni u krugu svojih osećanja.

Život im ide u krug, u krug i što je najgore ne vodi nikuda, poput hrčka koji trčkara u točku. Jednostavno ne shvataju da ako žele promeniti svoj život, moraju promeniti frekvenciju osećanja!"

“Nije važno šta ti se desilo, već kako reaguješ na taj događaj.”
Epiktetus (55-135)
Grčki filozof

Da li i vi pustate zivot da vam se vrti u krug i uvijek reagujete losim mislima na lose ...dobrim mislima na dobro...ili pokusate nekad malo privuci dobrih misli na lose....

[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-poe
Kikica
VIP član

Female
Taurus Goat
Broj postova : 44778
Godine : 39
Datum registracije : 04.03.2009

PostajNaslov: Re: Reakcija na dobre i loše osjećaje   2011-06-21, 20:09

Ja sam u prirodi pesimist i moja je čaša uvijek polu prazna. To ne znaći da mi je drago i da sam jedva dočekala da se isprazni, samo sam svjesna situacije uvijek. I uvijek se borim kada nešto iščekujem, da se ne punim previše dobrim vijestima. Uvijek se nadam de će sve dobro završiti i želim to, ali pripremim se i za lošu vijest, jer ako se ne pripremim na loše jako se šokiram kada mi se dogodi, a ako sam bila ostala hladna i nisam si punila glavi s onim "Ma sve će biti u redu, nije to ništa" i prepustila se tome nebi me potresla loša vijest toliko.
Nikada ju ne priželjkujem, lošu vijest, jako želim da sve bude uvijek dobro, ali uvijek sam svjesna mogućih posljedica i o svemu razmišljam o svim mogućim scenarijima.

[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 87726
Godine : 37
Datum registracije : 24.09.2008

PostajNaslov: Re: Reakcija na dobre i loše osjećaje   2011-07-05, 19:56

Postavili su osećanja na režim autopilota, umesto da upravljaju njima, shodno situaciji.

To je nešto najgore što možemo uraditi - dopustiti da osjećaji upravljaju nama, a ne mi njima. To često rade oni koji ne znaju svoj život uzeti u svoje ruke, već alibi za neuspjeh traže u "vanjskim faktorima".

Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
slavena
Totalno relaxiran

Female
Libra Broj postova : 1513
Godine : 117
Datum registracije : 26.02.2011

PostajNaslov: Re: Reakcija na dobre i loše osjećaje   2011-07-05, 21:22

“Nije važno šta ti se desilo, već kako reaguješ na taj događaj.”
Epiktetus (55-135)
Grčki filozof

Ovo je tako istina.... jer zaista je coveku potrebno mnogo truda i snage da bi se " izdigao" iznad neke situacije, pogotovo neprijatne , ali nije nemoguce.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica

Female
Gemini Broj postova : 77896
Godine : 168
Datum registracije : 21.01.2009

PostajNaslov: Re: Reakcija na dobre i loše osjećaje   2011-07-05, 21:42

Slazem se Slavena ...nista nije nemoguce ako mi to zelimo...zaista ima jako teskih situacija ali kad se izborimo sa njima onda je to predivan osjecaj snage u nama...

[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-poe
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Reakcija na dobre i loše osjećaje   

[Vrh] Go down

Reakcija na dobre i loše osjećaje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.