Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama

Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi

Početna stranicaFAQRegistracijaLogin

Share | 

Ego

Go down 
Autor/icaPoruka
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1360
Godine : 29
Datum registracije : 26.07.2010

PostajNaslov: Ego   11/10/2010, 12:09

Može se primjetiti da se pojam "ego" često koristi na raznoraznim stranicama vezane pretežno za nekakve duhovne vrijednosti. Općenito ego je latinska riječ koja se prevodi kao "The I" ili na našem jeziku "Ja". Njemu je često dan negativan prizvuk i naprosto su ideje rješavanja ega postale popularne, kao neki ideal prema kojemu valja težiti.
Kako vi gledate na Ego, gledate li na to kao na negativnu stranu nas samih? Je li Ego nešto što nas čini čovjekom?
[Vrh] Go down
Badomen
Totalno relaxiran
Badomen

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1137
Godine : 50
Datum registracije : 22.10.2010

PostajNaslov: Re: Ego   11/10/2010, 12:33

Jel' to ono što svi imamo a samo rijetki priznaju da ga imaju ??? Laughing looool
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ego   11/10/2010, 12:39

koliko je meni poznato, postoje različite interpretacije ega u filozofiji. trebalo bi prvo pojasniti o kojem egu govorimo.
ako ego shvatimo kao ''JA'' onda bi to obuhvaćalo našu svjesnost, poimanje sebe i to ne smatram negativnim
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ego   11/11/2010, 22:48

@ Badomen
Da, točno to ^^

@ Yana
Istina, postoje različite interpretacije i podjele. Ovdje sam mislio da damo svoj pogled na ego i što je on za nas.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ego   11/24/2010, 11:13

za mene je ego poimanje same sebe, svjesnost - drugim rječima, to sam i napisala prije Smile
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Ego   11/24/2010, 17:59

Ego razdvajam na dva dijela, pozitivan i negativan. U pozitivnom dijelu Ega nalaze se sve one stvari koje mi okarakteriziramo kao "pozitivne", dakle to je taj ego koji nas potiče na samopoboljšavanje, traženje sebe i općenito ego koji je okrenut ka stvaranju. Negativan ego je onaj na kojeg se često misli kada se spominje riječ "Ego", dakle negativne osobine, destruktivan karakter, sebičnost itd.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ego   

[Vrh] Go down

Ego
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.